Klub Sympatyków Rudy Pabianickiej

.

jubileusz Rudy

IV Piknik Żeglarski na Stawach Stefańskiego.

W dniach 18-19 maja 2013r. odbył się w Łodzi, na Stawach Stefańskiego już IV Piknik Żeglarski, zorganizowany przez "zjednoczone siły" Klubu Sportów Wodnych "ŁÓDŹ- RUDA", Klubu Żeglarskiego "Opty", Yacht Klubu "Albatros", MOSiR-u i Łódzkiego Okręgowego Związku Żęglarskiego.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie i dobrych warunkach żeglarskich rozegrano w sobotę biegi eliminacyjne dzieci na "Optymistach" oraz eliminacje w I regatach kajakowych "ŻAKÓW". Natomiast w niedzielę - 4 wyścigi finałowe dzieci w klasie OPTYMIST, finały regat kajakowych ŻAKÓW, w których wzięły udział załogi z Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej oraz IV regaty kajakowe mieszkańców o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

Klasyfikacja zwycięzców przedstawia się nastepująco:

- IV Regaty dzieci w klasie Optymist:

* Alicja Pyt
* Julia Napadłek
* Daniel Krzyżański

Najmłodszym uczestnikiem był: Mikołaj Jaksa

- IV Regaty Kajakowe mieszkańców o Puchar Prezydent Miasta:

* Bartłomiej Marczak, Dawid Jurga- osada ŁÓDŹ SKI TEAM I - czas 9,13 min.
* Adam Stępniak, Piotr Gadula - osada ARCTICA - czas 9,15 min
* Kamil Bogusiak, Jarosław Lara - osada RUDA ZEGAR - czas 9,21 min

Organizatorzy ufundowali nagrody specjalne dla:

* Elżbiety Stolarek - kobiety z najlepszym czasem
* Wojciecha Salamona - najstarszego uczestnika regat, lat 70
* Borysa Jóźwiaka - najmłodszego uczestnika regat, lat 10

- I Regaty Kajakowe ŻAKÓW:

1) kategoria K2 osady kobiet:

* Ewelina Wodzyńska, Ewelina Graczyk, Uniwersytet Medyczny

2) kategoria K2 osady mieszane:

* Katarzyna Gajewska, Janusz Makowski, Politechnika Łódzka
* Wioletta Nawrot, Maciej Orpel, Politechnika Łódzka

3) kategoria K2 osady mężczyzn:

* Damian Krajewski, Wojciech Walczak, Uniwersytet Medyczny, czas 9,41 min.
* Mateusz Gajewski, Adrian Hebda, Politechnika Łódzka, czas 10,08 min.
* Patryk Zolasa, Sebastian Krych, Politechnika Łódzka, czas 10,16 min.

Powracające na Stawy Stefańskiego po wielu latach nieobecności żaglówki obserwowała duża rzesza żeglarzy, sympatyków żeglarstwa i po prostu uczestników rodzinnego pikniku nad wodą.

Odbyła się także uroczysta ceremonia otwarcia sezonu żeglarskiego z udziałem władz Miasta, przedstawicieli całego środowiska żeglarskiego z okręgu łódzkiego oraz wychowanków klubów. Piknik odbywał się przy dzwiękach muzyki szantowej wykonywanej przez zespoły: PIRANIE z VI LO, czy zespołu ToNieMy, który wystąpił poraz pierwszy! Jak zawsze nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych - były zjeżdżalnie, punkt malowania twarzy i m.in. kucyki wraz z osiołkiem.

Bardzo cieszy coraz większe zainteresowanie mieszkańców Łodzi udziałem w tej imprezie. Dowodem na to jest zwiekszająca się liczba przybyłych mieszkanców oraz zwiekszająca się ilość "stanowiski handlowych". Wielu rodziców pytało gdzie można zapisać dziecko na zajęcia klubowe, by w przyszłości też i ono mogło wziąć udział w takich regatach. Jest to szansa na stały powrót żeglarzy na ten jedyny żeglowny akwen na terenie Łodzi.

Organizatorzy zapraszają już na kolejny, V Piknik Żeglarski, który odbędzie się na Stawach Stefańskiego w dniach 21-22 września. W tym terminie rozegrane zostaną Regaty Dzieci na "Optymistach", IV Ogólnopolskie Regaty Wików Morskich na "Optymistach", a także V regaty kajakowe mieszkańców.

Foto: Natalia Salamon

www.000webhost.com